Jak skrze naučené mentální vzorce ztrácíme svobodnou vůliPrůměrný člověk má za den šedesát tisíc myšlenek. 90 procent z nich se opakuje každý den. Jaké myšlenky to jsou? Ovlivňují nás? Pokaždé, co si připomeneme nějaký emocionální moment, vytvováříme si v těle stejný chemický koktejl vedoucí ke stejnému prožívání jako by se samotná situace opakovala znovu. Proč na tom záleží? Tělo ve stresu říká mysli, že je něco špatně. Varovaná mysl reaguje odpovídajícím způsobem, vysílá tyto signály zpět do těla a pomyslný kruh se uzavírá. Pro představu tohoto procesu začněte číst tento článek znovu. A znovu. A znovu. Dostanete tak obrázek toho, jak se náš život stává monotónním, díky naučeným mentálním vzorcům. Často, aniž bychom si to vůbec uvědomovali.

 

„Stejná myšlenka vede ke stejné volbě, která vede ke stejnému chování, jež vede  ke stejnému prožitku tvořící stejnou emoci, stejnou myšlenku, stejnou volbu, chování a prožitek“ Mentální program je na světě, zatímco svobodná vůle postupně a tiše umírá.

 

Dr. Joe Dispenza je členem fakulty na Quantum University v Honolulu, Hawaii; Omega institute for Holistic Studies v Rhinebecku, New York; členem Kripalu Center for Yoga and Health ve Stockbridge, Massachusetts a předsedou výzkumu v Life University v Atlantě, Georgie.

 

Dr. Joe v tomto videu srozumitelně vysvětluje jak ztrácíme svobodnou vůli v momentě, kdy si nejsme plně vědomí svých mentálních a fyzických stavů. Popisuje také, jak nám meditace nabízí uvědomění tohoto procesu a jak nám nabízí pohled, skrze který se můžeme vymanit ze zaběhnutých vzorců a začít jednat na základě vědomého (nezávislého) rozhodnutí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *